Az Interreg immár 35 éve az európai integráció egyik mozgatórugója, amely a határon átnyúló együttműködést támogatja a növekedés, az innováció és a befogadás előmozdítása érdekében Európa valamennyi régiójában. 

Ez az örökség folytatódik az Interreg GO! rendezvénnyel, amely 2025. március 27-28-án kerül megrendezésre Gorizia és Nova Gorica testvérvárosokban, melyek Európa Kulturális Fővárosa címmel rendelkeznek 2025-ben. Ez a találkozó kulcsfontosságú mérföldkő lesz a 2027 utáni Interreg-programok alakításában, és összehozza azokat a legfontosabb érdekelt feleket és politikai döntéshozókat, akik részt vettek az EU következő többéves pénzügyi keretéről folytatott konzultációban.

 

A központi témák az alábbiak lesznek:

  • A határbiztonság erősítése és összehangolt migrációs válaszok
  • A környezeti kihívások kezelése és katasztrófamegelőzés
  • A határokon átnyúló közszolgáltatások javítása és az emberek közötti kezdeményezések
  • Az EU tagjelölt és szomszédos országokkal való együttműködés megerősítése.

Mi várható:

  • A 15.000 lakos részvételével zajló nyilvános konzultációk eredményeinek bemutatása
  • Magas színvonalú viták az EU kohéziós politikájának jövőjéről
  • Stratégiai megbeszélések a határbiztonságról, a migrációról, az éghajlatváltozással szembeni ellenálló képességről és a közszolgáltatások javításáról
  • Kapcsolattartás az EU tagjelölt és szomszédos országokkal.

A várhatóan több, mint 500 döntéshozó részvételével ez az esemény hozzájárul az európai területi együttműködés jövőjének alakításához, és kihagyhatatlan lesz mindazok számára, akik Európa jövőjét formálják!

Az eseményen olyan vezető európai politikusok vesznek részt, mint:

  • Raffaele Fitto, az Európai Bizottság kohézióért és reformokért felelős ügyvezető alelnöke
  • Marta Kos, EU Bővítésért felelős biztosa
  • Aleksander Jevšek, Kohézióért felelős és Regionális Fejlesztési Minisztérium, Szlovénia
  • Massimiliano Fedriga, Friuli-Venezia Giulia tartomány elnöke

… és még sokan mások!

Az eseményt interneten is követhető: Interreg GO! – Streaming Service of the European Commission

Vegyen részt az eseményen és az Interreg jövőjének alakításában!

Több információ: Inforegio – Interreg GO 2025.