A HOUSES to go projekt keretében 2026. május 6.-án sikeresen megvalósult az első aktivizáló rendezvény. Az eseménynek az oszkói Szőlőhegyen található Hegypásztor pincék adtak otthont, ahol magyar és szlovén résztvevők közösen dolgozhattak a projekt jövőbeni programjainak előkészítésén.
A rendezvény köszöntővel vette kezdetét, amely során Kovács István, a Pannon Helyi Termék Nonprofit Kft. ügyvezetője üdvözölte a résztvevőket, valamint ismertette a nap főbb célkitűzéseit és szakmai fókuszpontjait.
A köszöntőt követően a résztvevők átfogó képet kaptak a HOUSES to go projekt aktuális helyzetéről, valamint a kapcsolódó marketingtevékenységekről. Az előadás során bemutatásra kerültek a projekt célkitűzései, a rendezvényfelhívások kommunikációs háttere, továbbá a tervezett marketingstratégia főbb elemei. Kiemelt hangsúlyt kapott a közös kommunikáció szerepe a tájházak láthatóságának növelésében, valamint a partnerségi együttműködések erősítésében. A rövid szünetet követően a délelőtti program a résztvevő tájházak bemutatkozásával folytatódott. A jelenlévő szervezetek ismertették saját tevékenységeiket, eddigi tapasztalataikat és jövőbeli elképzeléseiket. A bemutatkozások lehetőséget biztosítottak a szakmai párbeszéd elmélyítésére, valamint a közös együttműködési pontok és fejlesztési lehetőségek azonosítására. Az ebédszünetet követően tovább folytatódtak a tájházak prezentációi, majd a délutáni program középpontjába a rendezvényfelhívások témáinak ismertetése és a megvalósítási terv szakmai áttekintése került. A résztvevők közösen vitatták meg az egyes témákhoz kapcsolódó lehetőségeket és kihívásokat, valamint javaslatokat fogalmaztak meg a sikeres megvalósítás érdekében. A szakmai egyeztetések és bemutatkozások a tervezettnél hosszabb időt vettek igénybe, ezért a késődélutáni programelemek rugalmasan, a résztvevők érdeklődéséhez igazodva valósultak meg. A jelenlévők egy része a Hegypásztor pincéket tekintette meg, míg mások a hegyhátszentpéteri tájház látogatásán vettek részt.
Az esemény hozzájárult a projektben részt vevő szervezetek közötti szakmai kapcsolatok erősítéséhez, elősegítette a tapasztalatcserét, valamint megalapozta a tematikus pilot rendezvények közös előkészítését és sikeres megvalósítását. A szervezők a teljes program során biztosították a magyar–szlovén tolmácsolást, támogatva a határon átnyúló szakmai párbeszédet és az aktív együttműködést.
Képek: HOUSES to go











Leave A Comment