Június 27-én, szombaton délután 2 órakor az Ižakovci-i Szerelem-szigeten, a Mura-folyó partján álló malom mellett hivatalosan is bemutatják a közönségnek az újonnan létrehozott Szlovén–Magyar Malommúzeumot. Ez a múzeum egyedülálló a maga nemében az Interreg Szlovénia–Magyarország program határon átnyúló programterületén.
Az együttműködés előmozdítása, a kulturális és műszaki örökség megőrzése, valamint tevékenységeik közös népszerűsítése céljából 13 szlovéniai és magyarországi malom fogott össze. Céljuk a malmok ismertségének növelése és minél több látogató vonzása.
A malmok hivatalosan a Szlovéniai és Magyarországi Többhelyszínes Malommúzeum Egyesület keretében kapcsolódnak össze, amely koordinálja a kulturális és műszaki örökség megőrzésével, valamint a malomturizmus kínálatának fejlesztésével és népszerűsítésével kapcsolatos további tevékenységeket a tágabb térségben.
A rendezvényen bemutatkozik az egyesület vezetősége, amely ismerteti a jelenlévőkkel jövőbeli terveit és irányait. A kísérőprogram tovább gazdagítja az eseményt.
A Szlovéniai és Magyarországi Többhelyszínes Malommúzeumhoz tartozó malmok képviselői a rendezvényen hivatalos tagsági jelvényt kapnak, amelyet a múzeumhoz való tartozásukat igazolva malmuk jól látható helyén helyeznek majd el.


Leave A Comment